kluczowe umiejętności

#4: Jak nauczyć dziecko sprzątania?

Każdego dnia trzeba nakłonić dzieci by robiły pewne rzeczy lub czegoś nie robiły. Wciąż powtarzamy i powtarzamy: sprzątnij klocki, ubierz się, zjedz śniadanie. Codziennie to samo.

Być może oglądałaś film animowany Sing i pamiętasz jak świnka Rosita nagrała i odtwarzała polecenia dla dzieci i męża podczas gdy sama była nieobecna. Sytuacja przewidywalna w 100%. Jeśli nie widziałaś, a chcesz poznać pomysłową Rositę, to zobacz tu. Warto!

Wiele sytuacji, w których powtarzamy polecenia dotyczy sprzątania.

W czwartym nagraniu podcastu Happy Kids Talk będę opowiadać o tym co zrobić, żeby nakłonić dziecko do współpracy. Zaproponuję coś, co sprawdzi się zamiast ostrzeżeń i rozkazów. I powiem co warto zrobić, kiedy już nic nie działa.

Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku po to, żebyś mogła uczyć się języka angielskiego.

Chcesz zrobić kolejny krok w nauce angielskiego? Zapraszam Cię do mojego pierwszego kursu angielskiego Home Planner. To kurs dzięki któremu uczysz się angielskiego i jednocześnie organizujesz przytulny i wygodny dom. Zapisz się, aby otrzymać za darmo pierwsze nagranie i pdf.

Zobacz już dziś!

podcast tekst transkrypcja Happy Kids Talk Ewa Beczek

Polecam również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *