komunikacja

#49: O książce NVC

ewa beczek podcast angielski online dla mam

Czy znasz książkę “Porozumienie bez przemocy” Marshalla Rosenberga? Ta pozycja to bestseller i wiele osób mówi o niej, że zmienia życie. W książce znajdują się w niej różne tematy od wyrażania uczuć, przez empatię, do wspierania innych. Pomysły z tej książki można też wykorzystać w komunikacji z dzieckiem.

W 49 nagraniu podcastu Happy Kids Talk będę opowiadać o tym, jakie treści z książki o NVC (Nonverbal Communication) chętnie wykorzystam jako mama i co wydaje się najbardziej wartościowe w komunikacji z dziećmi. Będę mówić o tym, jak Rosenberg opisuje empatię, jak zwykle automatycznie reagujemy w rozmowach i jak można to zmienić na wspierające komunikaty.

Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku po to, żebyś mogła uczyć się języka angielskiego.

podcast tekst transkrypcja Happy Kids Talk Ewa Beczek angielski

Link:

Scribd – biblioteka online z książkami i audiobookami po angielsku (koszt ok. 9$/miesiąc)

Polecam również:

1 Comments

  1. Myślę, że słowa mają ogromną moc i to jak zwracamy się do bliskich buduje jakość naszych relacji, teraz i w przyszłości. Zwracanie się do siebie, partnera czy dziecka z szacunkiem, przyjaźnią i miłością, ale również słuchanie się nawzajem pomaga zbudować szczęśliwy dom. Tylko, że to nie zawsze działa, Świat nie zawsze jest tak idealny jak byśmy tego chcieli. Wychodzi z człowieka niekiedy “Włoszka”, głośna, taka co długo i barwnie omawia “temat sporu” gestykulując przy tym żywiołowo. : ) Dobrze, że takiej “Włoszki” nikt nie bierze całkiem poważnie, najlepiej jeśli i ona sama potrafi zamienić konflikt w żart. Powinni w szkole uczyć komunikacji, serio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *