książki

#41: Książki dla rodziców małych dzieci

książki dla rodziców - angielski online

Książki dla rodziców są wsparciem i inspiracją. Rodzice sięgają po nie zazwyczaj kiedy pojawia się pierwsze dziecko w rodzinie, ale często szukają też pomocy kiedy pojawiają się problemy. Jest tak dużo książek dla rodziców, że można znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Niektóre książki opisują problemy w teorii, a inne w praktyce. Są też takie, które mamy zawsze “pod ręką” i sięgamy po nie wiele razy w wielu różnych sytuacjach. 

W 41 odcinku podcastu będę mówić o książkach dla rodziców małych dzieci. Dowiecie się, jakie książki polecam i co w nich znajdziecie. Dodatkowo powiem też, gdzie szukam rekomendacji wartościowych książek, gdzie kupuję książki i jaki mam sposób na wygodną sprzedaż moich książek. Zapraszam do słuchania!

Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku, żebyś mogła wygodnie uczyć się angielskiego online. Dowiedz się więcej o tym, jak uczyć się angielskiego w domu.

znak.com.pl – księgarnia internetowa, duży wybór i błyskawiczna dostawa

czytam.pl – księgarnia internetowa, książki, podręczniki, artykuły papiernicze i wiele innych

aros.pl – księgarnia internetowa, atrakcyjne ceny

skupszop.pl – strona do wygodnej sprzedaży używanych książek, a także sklep online z używanymi książkami

IBUK Libra – wypożyczalnia książek online

Legimi – wypożyczalnia ebooków i audiobooków

Storytel – strona w audiobookami w ramach abonamentu

EmpikGo – aplikacja w audiobookami

Audioteka – strona w audiobookami

Scribd – amerykańska biblioteka online (abonament 9 dolarów za miesiąc)

lubimyczytac.pl – recenzje książek i oceny czytelników, wirtualna biblioteczka

podcast tekst transkrypcja Happy Kids Talk Ewa Beczek

Linki do książek dla rodziców:

  1. Baby and Child Care (Dziecko pielęgnacja i wychowanie)
  2. How to Talk so Kids Will Listen… And Listen So Kids Will Talk (Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły)
  3. Discipline: The Brazelton Way (Grzeczne dziecko)
  4. The Whole-Brain Child (Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko)
  5. The Gentle Discipline (Łagodna dyscyplina)
  6. Self-Reg

Mam też fajną propozycję dla osób, które lubią czytać książki. Już niedługo zaczynamy spotkania w Book Club. To propozycja, która łączy naukę angielskiego z czytaniem ciekawych książek. Jeśli chcesz otrzymać informacje w pierwszej kolejności o wszystkich nowościach, zapisz się na newsletter. Szczegóły już wkrótce!

Posłuchaj też innych odcinków Happy Kids Talk – angielski dla Mam! To świetny sposób na darmową naukę angielskiego online w wolnych chwilach, w domu.

Słuchaj wygodnie Happy Kids Talk – angielski dla Mam na stronie SpreakeriTunes i Spotify.

3 Comments

  1. Niby oczywiste, ale właśnie założyłam konto na lubimyczytać i w końcu mam w jednym miejscu wszystkie zaczęte, i nie tylko, książki cyfrowe i papierowe oraz audio. You tame my chaos! 🙂 mam nadzieję, że wypowiedź po angielsku prawidłowa ;D

  2. Dla mnie odkryciem jest skup szop :), dziękuję za informację. Część książek znam, z polecanych, po niektóre chętnie sięgnę. Ze swojej strony polecam książki Jespera Juula a z naszego podwórka może Agnieszka Stein i Małgorzata Musiał. : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *